رستوران ها

اشتباهات رایج در تاسیس کافه و رستوران

اگر قصد تاسیس کافه و رستوران دارید و همه ابعاد آن را در نظر نگرفته اید، فعلا دست نگه دارید ما در این مقاله مهم ترین اشتباهات را به شما گوشزد می کنیم.

اگر قصد تاسیس کافه و رستوران دارید و همه ابعاد آن را در نظر نگرفته اید، بهتر است فعلا دست نگه دارید ما در این مقاله مهم ترین اشتباهات را به شما گوشزد می کنیم.

نداشتن هدف

داشتن هدف تقریبا 50 درصد قضیه را شامل می شود. بی شک اگر از پیش پاسخ مناسبی برای خود داشته باشید که چرا می خواهید کافه ویا رستوران دار شوید، در راه رسیدن به کسب و کار موفق قدم بزرگی برداشته اید.

نداشتن ایده و نوآوری

به یاد داشته باشید که تنها زمانی در این کار موفق خواهید شد، که ایده و نوآوری از خودتان باشد. چیزی که کار شما را از دیگران متمایز کند.

در نظر نداشتن مکان مناسب

انتخاب مکان مناسب جزو اساسی ترین فاکتورها برای تاسیس کافه و یا رستوران است. چند مورد از مهم ترین نکاتی که باید در نظر گرفت عبارت است از: میزان تردد، امکان جای پارک، ظرفیت منطقه و……

بی توجهی به تجربیات هم صنف ها

بدیهی است که استفاده کردن از تجربیات دیگران می تواند چراغ راه شما باشد و از اتلاف وقت جلوگیری کند.

در نظر نگرفتن سرمایه

بهتر است بی گدار به آب نزنید و زیر پای خود را حسابی محکم کنید تا هنگام ارتفاع گرفتن ترس به دلتان راه نیابد.

در نظر نداشتن پرسنل مناسب

کادر و پرسنل مناسب عامل مهمی در جهت پیشرفت کار است. به یاد داشته باشید که اگر در هنگام گزینش تجربه کاری، به روز بودن اطلاعات و نحوه برخورد را در نظر نگیرید ناخواسته قدمی در جهت ضرر و زیان خود برداشته اید.

نداشتن حسابدار و صندوق دار مورد اطمینان

خوب است که در انتخاب حسابدار و صندوقدار نهایت ریز بینی خود را به خرج دهید. اما این نکنه را فراموش نکنید که کافیست تنها، کسی را انتخاب کنید که به اصول انسانی پایبند است.

در نظر نداشتن مواد اولیه برای شروع

بعد از گذراندن 7 مرحله ذکر شده حالا وقت آن رسیده که مکانی مطمئن و با کیفیت برای تامین مواد اولیه کافه/رستوران خود پیدا کنید. شک نکنید که رمز موفقیت شما کیفیت شما خواهد بود.

فراموش نکنید که این بیزنس علیرغم فراوانی و همه گیری میتواند بسیار موفقیت آمیز باشد.فقط علاوه بر رعایت اصول یاد شده کمی صبر هم چاشنی کار خود کنید.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین محبوب

برو بالا