انواع قهوه

تفاوت قهوه ترک و فرانسه چیست؟

تفاوت قهوه ترک و فرانسه

قهوه از پرطرفدارترین نوشیدنی ها در سراسر جهان محسوب می شود. این نوشینی محبوب انواع مختلفی دارد و به روش های گوناگون سرو می شود.

Photo: Shutterstock

قهوه از پرطرفدارترین نوشیدنی ها در سراسر جهان محسوب می شود. این نوشینی محبوب انواع مختلفی دارد و به روش های گوناگون سرو می شود.

قهوه ترک و فرانسه از معروف ترین و پرطرفدارترین نوع قهوه هستند که در این مقاله قصد داریم، ویژگی ها و تفاوت های قهوه ترک و قهوه فرانسه را توضیح دهیم.

هر دو این قهوه ها از جمله قهوه های دمی هستند. قهوه فرانسه و ترک از نظر ظاهری تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند و دانه های آن ها شبیه به یکدیگر است.

قهوه ترک

قهوه ترک

قهوه ترک

قهوه ترک از دانه های برشته شده قهوه تهیه می شود. این نوع قهوه در خاور میانه و به خصوص یونان و ترکیه بسیار محبوب است. قهوه ترک نسبت به سایر قهوه ها میزان متداولی از کافئین را فراهم می کند که موجب افزایش انرژی و کاهش خواب آلودگی می شود. همچنین برای ورزشکاران و افزایش انرژی آن ها موثر است. ترکیبات قهوه ترک عبارتند از: اسیدهای کلروژنیک که آنتی اکسیدان پلی فنولمی باشند و برای سلامتی بسیار مفیدند.

طرز تهیه قهوه ترک در کشورهای مختلف  کمی تفاوت دارد و با روش های گوناگون سرو می شود. قهوه ترک برای دم کردن باید آسیاب شده و در ظرف هایی به نام جازوه یا ایبریک به همراه آب جوش ریخته شود.

قهوه فرانسه

قهوه فرانسه

قهوه فرانسه

قهوه فرانسه از جمله قهوه های معروف در اروپا و آمریکا است. این نوع قهوه به عنوان صبحانه سرو می شود.

قهوه فرانسه قهوه ای نسبتا رقیق است و در  فنجان های بزرگ سرو می شود. برخلاف قهوه ترک، قهوه فرانسه کافئین کمتری دارد. اما همانطور که گفته شد در فنجان های بزرگ سرو می شود و کافئین بیشتری وارد بدن می شود.

میزان کافئین از روی دانه های قهوه به میزان زیادی قابل تشخیص است.

تهیه قهوه با دستگاه های قهوه ساز و به دو صورت انجام می شود. دستگاه فرنچ پرس و قهوه ساز برقی قابل استفاده برای تهیه قهوه فرانسه است.

1 دیدگاه

1 دیدگاه

  1. زهرا

    16 شهریور, 1394 در 0:05 ق.ظ

    لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و

یک پاسخ ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین محبوب

برو بالا