رستوران ها

رستوران های معروف دربند

دربند در واقع یکی از قدیمی ترین تفرجگاه ها و اماکن تفریحی تهران است و جذابیت های فراوانی را دردل پیچ و خم کوه های خود جای داده است.

Photo: Shutterstock

در تهران کمتر کسی پیدا می شود که به دربند نرفته باشد و از ارتفاعات و تماشای کوه های آن از نزدیک لذت نبرده باشد، بهترین مکان برای عوض کردن آب و هوا و دور شدن از شلوغی شهر و استفاده کردن از طبیعت زیبا و خاص این منطقه از تهران که می تواند خاطره انگیز باشد. این محله در زمان های بسیار دور به نام های مغ محله، میر محله، شاه محله و ترش محله نامیده می شده و این محلات در کنار هم قرار داشته اند که بعدها مجموع این محلات دربند نام نهاده شد.

این منطقه خوش آب و هوا که بالغ بر ۲۰۰ سال قدمت دارد، نزدیک ترین ییلاق به تهران است. دربند در واقع یکی از قدیمی ترین تفرجگاه ها و اماکن تفریحی تهران است و جذابیت های فراوانی را دردل پیچ و خم کوه های خود جای داده است.

رستوران ها و کافه های بسیار خوبی در این منطقه فعالیت می کنند که اغلب رستوران سنتی هستند و می توان ساعاتی را روی تخت های آن ها نشست و فارغ از دغدغه ها و سختی های زندگی به تفریح و استراحت پرداخت.

البته شب های دربند حال و هوایش متفاوت است، همه جا پر از بوی کباب و جگر است و دود همه جا را پر کرده است، مخصوصا در شب های فصل تابستان رستوران ها و کافه ها آن قدر شلوغ می شود که در برخی از آن ها جا برای نشستن پیدا نمی کنید.

رستوران های معروف دربند

در اینجا سعی داریم به معرفی رستوران های دربند بپردازیم تا با خیالی راحت راهی این منطقه شوید. رستوران رست از معروف ترین و لاکچری ترین رستوران های دربند است، باقالی پلو با ماهیچه آن بی نظیر است و فوق العاده خوشمزه است. این رستوران هم همانند شب های دربند که زیباتر از روزهای آن است در شب ها جلوه بسیار زیبایی دارد، فکر کنید روی کوه بنشینید و غذای خوش طعم و خوشمزه نوش جان کنید و رو به رویت هم چشم انداز بی نظیری از شهر تهران باشد، واقعا که حسی فوق العاده است که قابل توصیف نیست.

رستوران هزار و یک شب هم از دیگر رستوران های لوکس دربند است که در آن انواع غذاهای ایرانی سرو می شود. شیشلیک آن فوق العاده خوشمزه و خوش طعم است وما پیشنهاد می کنیم حتما برای یک بار هم شده این رستوران را امتحان کنید.

یکی دیگر از بهترین رستوران های دربند، رستوران کوهپایه است که فضا و محیطی فوق العاده دارد و غذاهایی بسیار خوشمزه در آن سرو می شود. دیزاین داخلی این رستوران بسیار خاص است و ذهن شما را به سوی کوهپایه می برد.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین محبوب

برو بالا