کافی شاپ ها

قدیمی ترین کافه های تهران کدام اند؟

کافه های قدیمی تهران

کافه و کافه گردی از گذشته مرسوم بوده است و افراد زیادی بوده اند که برای گذراندن وقت به کافه و کافی شاپ های شهر می رفتند.

کافه و کافه گردی از گذشته مرسوم بوده است و افراد زیادی بوده اند که برای گذراندن وقت به کافه و کافی شاپ های شهر می رفتند. در تمام این سال ها ماهیت اصلی کافه تغییر چندانی نکرده است و همچنان محلی برای دورهمی و نوشیدن قهوه است. قدیمی ترین کافه ها دکوراسیون های جذاب و قدیمی دارند.

کافه های امروزی بسیار زیاد شده است. از کافه کتاب، کافه غیر سیگاری، کافه بازی و غیره گرفته تا کافه هایی که در حیاط خانه های قدیمی شهر تاسیس شده است.

ما در اینجا می خواهیم قدیمی ترین کافه های تهران را به شما معرفی کنیم. رفتن به کافه های قدیمی شهر حس متفاوتی به شما می دهد. حس قدم زدن در تاریخ و یا حس سفر زمان را به شما می دهد.

قدیمی ترین کافه

کافه مسعودیه

عمارت مسعودیه یکی از خانه های قدیم تهران است که متعلق به عصر قاجاریه بوده و اخیرا صحبت هایی مبنی بر تملک آن، جنجال ساز شد. به هر حال، این خانه قدیمی در منطقه بهارستان، اکنون برای عاشقان کافه گردی های نوستالژیک، یکی از فرصت های خوب کافه گردی و گردشگری شهری است. کافه مسعودیه که در داخل این عمارت قرار دارد، یکی از مکان های خوب و جذاب برای خوردن صبحانه و قهوه قجری است!

قدیمی ترین کافه

کافه باغ موزه

کافه ای با محیط باز و سر سبز که برای کافه گردی های عاشقانه و لوکس، هم فال است و هم تماشا و این روزها پاتوق بچه های الهیه و خلاصه شمال شهر تهران است. کافه باغ موزه تهران در خیابان دکتر حسابی قرار دارد که از طریق خیابان ولیعصر می توان به سمت ان حرکت کرد. کافه باغ موزه نیز در کنار عمارتی تاریخی قرار دارد هم چون کافه مسعودیه و به شما حس نویشیدنی های عصر جدید در کنار بنای عصر قدیم را منتقل می کند. محیط باز و صندلی هایی که کنار یک جوی آب کوچک روان قرار گرفته،‌حال و هوای تابستانی شما را عوض خواهد کرد.

قدیمی ترین کافه

کافه نگارستان

کافه تهرون که در محوطه باغ نگارستان قرار گرفته،‌یکی از این مناطق جالب است که عاشقان کافه گردی را وسوسه می کند. البته کافه تهرون در پایین شهر واقع شده و اگر شما به دیدن عمارت مسعودیه رفتید، توصیه می کنیم از این کافه نیز دیدن کنید. کافه ای که نزدیک مترو بهارستان بوده و در انتهای خیابانی به نام دانش سرا واقع شده است. باغ دویست ساله نگارستان تهران، محلی هست که شما را به دوران نه چندان دور دو قرن پیش می برد.

قدیمی ترین کافه

کافه سینما

کافه سینما که در باغ فردوس واقع شده ، بخشی از امکانات موزه سینمای تهران را شامل می شود. کافه ای که در داخل یک عمارت تاریخی قرار گرفته و به شما فرصت می دهد تا از موزه سینما نیز بازدید کنید و سپس در محیطی نوستالژیک مملو از تصاوی رو مضامین سینمایی، نوشیدنی صرف کنید. جذابیت موزه سینما، سبب شده تادر چند سال اخیر، کافه سینما بااستقبال دانشجویان و گردشگران خارجی نیز مواجه شود.

قدیمی ترین کافه

کافه نادری

کافه نادری در سال ۱۳۸۲ ثبت ملی شد و با ۱۴۰ نفر ظرفیت، شما را به عهد پهلوی اول می برد.

گفته شده است که در سال ۱۳۰۶ مهاجر ارمنی با نام «خاچیک مادیکیانس» این کافه را دایر کرد. این کافه سال‌ها پاتوق شاعران، نویسندگان و روشنفکران بوده‌است. کافه نادری، در دههٔ سی و چهل، پاتوق روشنفکرانی مثل صادق هدایت، جلال آل‌احمد، احمد فردید و سیمین دانشور، نیما یوشیج بوده و بخش زیادی از شهرت کنونی اش را از اعتبار این اشخاص وام گرفته‌است. در معرفی‌نامه‌ای از این کافه که امروزه در کنار در ورودی آن قرار داده شده آمده‌است که غذاهای فرنگی مانند بیف استروگانف و بیفتک و همچنین کافه‌گلاسه، شاتو بریان، بستنی‌های فرنگی، قهوه ترک و فرانسه برای اولین بار در این کافه به ایرانیان عرضه شد.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین محبوب

برو بالا